Isla classis за кашлица

337 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Isla classis се користи за спречување на суво грло, ја штити сувата мукозна мембрана на
устата, грлото и фаринксот, за ублажување на сува и иритирачка кашлица

Availability: instock
Бренд:Engelhard
Сподели:
ISLA CASSIS

Пастилите Isla Cassis содржат специјален екстракт од отпорен исландски лишај од студените предели на далечниот север, чиј сув остаток содржи повеќе од 80% муцин. Со растворање на пастилата во устата се ослободува слуз, кој делува како мелем и има корисен ефект врз мукозните мембрани на устата и грлото.

Ефикасно спречува имитирање на кашлица и засипнатост

Состојките на пастилите Isla Cassis ја премачкуваат набиената слузница на грлото како мелем и на тој начин ја штитат од понатамошни иритации и овозможуваат негово побрзо закрепнување, особено во случај на имитација на (сува) кашлица и засипнатост, изложување на гласните жици на зголемен напор. (пејачи, најавувачи), вдишување на сув воздух (топол или климатизирани), сува уста и отежнато дишење преку нос

Состав Аскорбинска киселина (витамин Ц), сорбитол, арапска гума, малтитол, анхидинирана лимонска киселина ацесулфам К екстракт од црна рибизла, арома на црна рибизла, лесен течен парафин, вода.

Употреба: 1-2 пастили растворете полека во устата, неколку пати во текот на денот

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.