Heaven7 Reven Крем за вени

(0 оценки и коментари)

380 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ТРОЈНО ДЕЈСТВО ЗА ЛЕСНИ И ОДМОРНИ НОЗЕ

125 ml

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Heaven7
Сподели:

Комбинација од три растителните екстракти:

див костен
винова лоза
арника
Бенефити:

Ја подобрува циркулацијата
Го подобрува венскиот тонус и ги зајакнува капиларите
Намалува болка, црвенило, оток, чувството на замор и тежина во нозете
Употреба

Наутро и навечер кремата се втрива во кожата до потполно впивање со движења од долу кон горе.

Состојки

Aqua/Water, Sorbitan stearate, Petrolatum, Propylene glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Glycerin, Paraffin liquid, Isopropyl Myristate, Polysorbate 60, Cetyl alcohol, Paraffin hard, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Arnica Montana Flower Extract, Stearyl alcohol, Dimeticone, Cera alba, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (Fresh Air LA 27091/12).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heaven7 Reven Крем за вени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.