Gengigel спреј 20ml 0.01% хијалуронска киселина

(0 оценки и коментари)

588 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За потешко достапни места во усната празнина

Клинички докажано дејство

Gengigel во облик на спреј особено е погоден за употреба на потешко достапни места или болни површини во усната празнина. Содржи хијалурoнска киселина која обезбедува моментална помош при ублажувањето на симптомите кај воспаленијата на пародонталните ткива.

Gengigel спреј овозможува брза и ефикасна помош кај:
-воспалени, болни и непца кои крварат
-афти и други ранички во усната празнина
-продлабочени џебови во непцата
-гингивитис и пародонтитис
-оштетени непца при вадење, чистење на забите или хируршка интервенција
-иритирани ткива во усната празнина поради фиксни (коронки, мостови) или мобилни забни протези.

Availability: instock
Бренд:MEDIS
Сподели:

НАЧИН НА УПОТРЕБА
Прснете 1 до 2 пати на потешко достапно воспалено или болно подрачје, 3 до 5 пати на ден, најмалку 3 до 4 недели, односно се додека не исчезнат сите симптоми на пародонталната болест.

СОСТАВ
0,01% хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол, помошни супстанци

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Gengigel спреј 20ml 0.01% хијалуронска киселина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.