Gengigel хидрогелен раствор за уста 150ml

(0 оценки и коментари)

774 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За секојдневна превентивна грижа на непцата

Клинички докажано дејство

Gengigel хидрогелен раствор за уста содржи хијалуронска киселина и е погоден за одржување на здравјето во усната празнина. Поради тоа се препорачува негова секојдневна употреба за хигиена на усната празнина. Ефикасен, практичен и сигурен раствор, делува рамномерно на целата површина на усната слузокожа.

Gengigel хидрогелен раство за уста:
-Ги одржува непцата здрави
-Наменет е за редовна, секојдневна употреба
-Ги смирува непцата по четкање на забите со четкичка
-Пружа ефикасна помош за:
-воспалени, отечени и непца кои крварат
-афти и други ранички во устата
-оштетени и иритирани непца

Availability: instock
Бренд:MEDIS
Сподели:

НАЧИН НА УПОТРЕБА
Во приложената мерилка ставете 20 мл од растворот, испирајте 1 до 2 минути, потоа исплукнете.

Хидрогелниот раствор за уста е спремен за употреба и не се разредува.

Gengigel хидрогелен раствор за уста можете да го употребувате превентивно како дел од секојдневната хигиена на усната празнина од 2 до 3 пати на ден.

Кај болестите на непцата во усната празнина потребно е да се испира 3 до 5 пати на ден, најмалку 3 до 4 недели, односно додека не исчезнат сите симптоми на пародонталната болест.

СОСТАВ
0,025-процентна хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол, помошни супстанци

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Gengigel хидрогелен раствор за уста 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.