Gastrix Таблети за џвакање со вкус на лимон

(0 оценки и коментари)

120 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Калциум карбонат+магнезиум карбонат

Го неутрализира вишокот на желудочна киселина
Брзо го олеснува чувството на жарење, печење и надуеност во желудникот
Безбеден за трудници
Не содржи шеќер
Калциум Карбонатот и Магнезиум Карбонатот реагираат со желудочната киселина во желудникот, формирајќи вода и растворливи минерални соли.

Дополнително Калциумот придонесува за нормалната функција на дигестивните ензими.

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

СОСТАВ

Една таблета за џвакање содржи:

680 мг Калциум Карбонат (еквивалентен на 272 мг Калциум) и 80 мг Магнезиум Карбонат (еквивалентен на 20 мг Магнезиум).

ДОЗИРАЊЕ

Возрасни и млади над 12 годишна возраст: 1 таблета за џвакање на ден, 1 час по јадење или пред спиење.

Таблетите се џвакаат, не се голтаат со течност.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Gastrix Таблети за џвакање со вкус на лимон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.