ЕРБАГИЛ TENDIVAL Емулгел

(0 оценки и коментари)

937 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Иновативен производ за трауматска, артритична, ревматска болка
Делува на флогоза, ехимоза, едем, мускулни и тетивни лезии

Шифра: TENDIV10
Availability: instock
Бренд:Erbagil
Сподели:

Применливо со дијатермија, ултразвук, електрофореза, магнетна терапија и терапија со ударни бранови
со OZOILE®
ЕРБАГИЛ ПАТЕНТ
Стабилни озониди со витамин Е ацетат.
СОСТАВ
OZOILE®(Стабилни озониди со витамин Е ацетат), екстракт од цвет од Arnica Montana, екстракт од корен од Harpagophytum procumbens, екстракт од лисја од Ribes Nigrum, Бромелаин, Пантенол, Ментол, Глукозамин, Хидролизирани гликозаминогликани, Глицерин, Екстракт од Boswellia Serrata.
OZOILE® ЕРБАГИЛ ПАТЕНТ
биолошки индуктор
Без лек, повеќе од лек
Дејствува на инфламаторниот статус и болка. Делува против инфламација, црвенило, чешање, печење, оток и дегенеративни процеси. Го пренесува кислородот до ткивото, со што се подобрува реепителизацијата и регенерацијата на ткивата.
Витамин Е Ацетат
Го подобрува антиинфламаторното дејство на Озонидите.

Ѓаволска канџа
Антивоспалително дејство, аналгетско и антиревматско. Ги намалува медијаторите на воспалението и ја подобрува мускулно-артикуларната подвижност.
Бромелин
Ја спречува појава на агрегати. Анти-едем и фибринолитичко дејство.
Арника монтана (ARNICA MONTANA)
Аналгетско дејство. Дејствува против ехимоза, едем мускулни и тетивни лезии.
Црна рибизла
Вазопротективно и антиинфламаторно дејство.
Глукозамин и хондроитин сулфат
За враќање на артикуларниот капацитет.
ЕКСТРАКТ од Boswellia Serrata
Го намалува воспалението поврзано со артритис и артроза.
ИНДИКАЦИИ
Во локален третман на трауматска, артритична и ревматска болка. Дејствува против флогоза, ехимоза, едеми, мускуло-тетивни лезии. Особено погодно за: деца, тинејџери, стари лица и пациенти со срцеви заболувања.
НАЧИН НА УПОТРЕБА
Надворешна апликација. Нанесете ТЕНДИВАЛ Емулгел на подрачјето на болка и масирајте до целосна апсорпција. Пожелно е да се користи ТЕНДИВАЛ Емулгел два или три пати на ден додека не исчезне болката или според медицинска препорака. Во случај на хронична болка за време на тешка фаза, ставете ТЕНДИВАЛ Емулгел три пати на ден во првите 15 дена, а потоа еднаш навечер и наутро и направете понатамошни циклуси на одржување.
ИНСТРУКЦИИ
Не го голјтајте и чувајте го подалеку од дофат на деца. Не користете го овој производ по датумот на истекување. Не го користете ако се чини дека пакувањето е оштетено.
Нема случаи на сензибилизација или несакан ефект, доколку се појави овој феномен, прекинете ја употребата и консултирајте се со Вашиот лекар. Производот може да се користи за време на бременост, бидејќи не покажа мутагена активност. Измијте ги добро рацете пред употреба. Цврсто затворете го шишето по употреба.
Чувајте го производот на суво место далеку од извор на топлина и од изложеност на сонце. Датумот на истекување се однесува на производот недопрен и совршено зачуван. По отварањето се препорачува да се користи производот не повеќе од 6 месеци.

ПАКУВАЊЕ
Tуба од 100ml
БЕЗ ГЛУТЕН
БЕЗ БОИ
БЕЗ АЛЕРГЕНИ
СО ПРИРОДНИ КОНЗЕРВАНСИ

ПРОИЗВОДИТЕЛ:
Erbagil s.r.l. – Via L. Settembrini, 13 Telese Terme (Bn) – Италија

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ЕРБАГИЛ TENDIVAL Емулгел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.