ЕЛИКСИР од Диви Јаболки

(0 оценки и коментари)

244 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Дивите јаболки содржат, Витамини: Ц, Б1, Б2, А, Минерали: Калиум, Калциум, Фосфор, Железо.
Постапка: добиено по пат на природна екстракција и ферментација од диви јаболка (Pirus silvestrus mill) без никакви додатоци. 100%природно.

КОРИСНОСТ ОД УПОТРЕБА: се препорачува за слабеење, прочистување на замастувањата на црниот дроб (триглицериди, холестерол, нормализација на HDL и LDL). Нормализација на вредностите на ензимите и трансаминазите, поволно дејствува на имунолошкиот статус и деградационите продукти, нормализација на ацидобазната реакција на крвта и на стомачните и посебно на желудочните сокови, надополнување на недостатокот на Ц витаминот во организмот за негова заштита од болести, се користи при воспаленија, улцерација на стомакот и цревата, проливи и запек (редовност на столицата) има поволно дејство при отстранување на отровите и штетните материи од организмот посебно т.н. „шлјака” – натрупана од производите од животински потекло (месо), поволно влијае за артериосклерозата и инфарктите, изливите, чистење на крвните садови од наслаги и замастувања. Има поволни дејства и за венопатија, тромбоза, тромбофлебити, поради калиумот поволно влијае и при растот на децата, одржување на младоста и виталноста. Поволно влијае на ублажување на процесот на стареење, на уредување и нормализирање на меѓуклеточната размена. Има смирувачко дејство, поволно влијае против несоница, сушење на устата, жед, слабост и поспаност, намалено мокрење, грчеви и болки во мускулите. Поволно дејствува и за мигрена, вртоглавица, главоболки, хронични заболување на синусите, астма, зуење во ушите, хроничен реуматизам, заболувања на бубрезите и мокрачните патишта, хроничен умор. Поволно дејствува и за нормализација на притисокот, покачен крвен притисок, белодробни болести, кашлање, за отстранување на постклиматсните последици, поволно дејствува и за заштита на женските полови органи од болести и бактерии ( воспаленија, бело прање, вируси).
ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА : Се пие 3 до 4 пати по 30 до 40 мл. Или разблажено со 100 мл. Вода. Се пие 42 дена а по потреба и повеќе. Може и да се засладува со малку мед.

Нема штетни дејства, нема „нус“ појави со ниедно лекарство, при користење на препорачаниот начин, не ствара навики , може да се користи , долго време, месеци. Се користи како основно или дополнително средство со сите други чајни мешавини или комбинации, и производи од лековити тревки или пак медикаменти и лекарства.

Availability: outofstock
Бренд:RozaKanina
Сподели:

Нема на залиха

Начин на чување: Да се чува на ладно, суво и темно место.

Да се чува надвор од дофат на деца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ЕЛИКСИР од Диви Јаболки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.