Dr.Wolz Collostrum Immun

(1 оценка и коментар)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Dr.Wolz Collostrum Immun капсули за одржување на добро општо здравје во период на физички напор и сезонските промени на годишните времиња.

Шифра: /
Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Dr.Wolz
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Dr.Wolz ColostrumImmun е оригинален, првокласен колострум кој се добива со обработка напрвото млеко добиено од крави од Нов Зеланд. Со технолошка обработка на ова млеко, доаѓа до концентрирање на имуноглобулините (имунолошки протеини). 100 грама препарат содржи 72% екстракт од колострум и целулозна обвивка на капсулата (со што се спречува желудочната киселина да ја уништи протеинската содржина, односно се овозможува во гастроинтестиналниот тракт и во крвотокот да биде абсорбирана максимална количина на активните компоненти). Секоја капсула содржи 190 mg концентрат од колострум со минимум 40% имуноглобулини.

Пакување:

60 и 125 таблети

  1. Viki

    Пред неколку години колострум морав да нарачувам од странство, сега сум среќна што го има кај нас баш овој бренд и ќе продолжам да користам. Завидна понуда за целата онлајн продавница.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.