Doc Natural Herbal Syrup за возрасни

(0 оценки и коментари)

315 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Doc Natural Herbal Syrup е природен хербален сируп за возрасни со мед од мајчина душичка, бел слез (Althaea officinalis), витамин Ц (аскорбинска киселина), есенцијално масло од оригано од Крит (Origanum dictamnus), есенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare), есенцијално масло од лимон (Citrus lemon).

За ублажување на болки во грлото, олеснување на кашлица и олеснување на симптоми при настинка и грип.

Availability: instock
Бренд:DOC
Сподели:

Doc Natural Herbal Syrup е природен хербален сируп за возрасни со мед од мајчина душичка од Крит (Thyme honey Crete), бел слез (Althaea officinalis), витамин Ц (аскорбинска киселина), есенцијално масло од оригано од Крит (Origanum dictamnus/dittany of Crete), есенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare), есенцијално масло од лимон (Citrus lemon).

За ублажување на болки во грлото,
Олеснување на кашлица и
Олеснување на симптоми при настинка и грип.
НЕ содржи шеќер и други вештачки засладувачи, засладен со Стевија.

Состав:

Активни состојки                                                                                                   Во дневна доза (20 ml)           %ПДВ*

Мед од мајчина душичка                                                                                      4,4 g                                              **

Витамин Ц
(аскорбинска киселина)                                                                                       165 mg                                          206%

Бел слез (Althaea officinalis)                                                                                 60 mg                                           **

Есенцијално масло од оригано од Крит (Origanum dictamnus)               0,6 mg                                           **

Eсенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare)                                      0,4 mg                                           **

Eсенцијално масло од лимон (Citrus lemon)                                                  0,2 mg                                           **

*%ПДВ – Препорачан дневен внес

** – дневен внес не е одреден

Дозирање:

5 ml (1 кафена лажичка), 4 пати дневно или како што е наведено од страна на лекар. Протресете добро пред употреба. Може да се употребува чист или растворен во сок или млеко.

Ве молиме забележете дека додатоците во исхрана не се наменети за лекување или спречување на болести и не ја заменуваат урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте наведената доза или консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт. Чувајте на собна температура. Конзумирајте во рок од 2 месеци по отварањето. Чувајте надвор од дофат на мали деца. Не користете го по истекот на рокот.

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни и лабораториски корисни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Doc Natural Herbal Syrup е произведен во Грција и ги исполнува сите критериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008,а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Doc Natural Herbal Syrup за возрасни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.