CANNABO Hemor крем за воспаление при хемороиди

(0 оценки и коментари)

678 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

СМИРУВА ВОСПАЛЕНИЕ-ЗАШТИТУВА-РЕГЕНЕРИРА

Природен ЦБД ја навлажнува и смирува кожата, го намалува воспалението и ја забрзува регенерацијата.

Екстракт од семе на див костен, го намалува отокот и непријатноста поради компромитирана венска циркулација.

Екстракт од лист од винова лоза, го смирува печењето и чешањето при воспаление на хемороидите.

Екстракт од цвет од арника ја негува сувата и оштетена кожа, го намалува отокот и болката.

Екстракт од цвет од невен го намалува воспалението и го забрзува заздравувањето.

Екстракт од цвет од кантарион го намалува воспалението и го забрзува заздравувањето.

Цинк оксид делува адстрингентно и ја смирува иритираната кожа.

Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Cannabo
Сподели:

Нема на залиха

СОСТАВ
30 g CANNABO Hemor крем содржи природен екстракт од канабис кој обезбедува 150 mg CBD (Cannabidiol екстрахиран од растението коноп).

ШТО ПРЕТСТАВУВА CANNABO HemorИ ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА
CANNABO Hemor содржи канабидиол (CBD), односно маслен екстракт од растението коноп добиен со суперкритична CO2 екстракција, со докажано отсуство на хербициди и пестициди.
CANNABO Hemor не содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol), односно содржи во количина под 0,2%.
CBD се врзува за соодветните рецептори на ендоканабиноидниот систем во кожата и тоа на клетките од површинскиот слој на кожата (епидермис), при што се постигнува противвоспалителен и смирувачки ефект.
CANNABO Hemor е крем за примена на кожата од аналната регија поради воспаление на хемороидите. CANNABO Hemor е богата формулација со внимателно избрани состојки наменети за нега на чувствителната кожа, како екстракт од семе на див костен, екстракт од лист на винова лоза, екстракт од цвет на арника, екстракт од цвет од невен, екстракт од цвет од кантарион и цинк оксид. Екстрактот од семето на див костен помага во намалување на нелагодноста поврзана со нарушување на венската циркулација и намалување на локалниот оток. Естрактот од листот на винова лоза помага во намалување на нелагодноста поврзана со нарушување на венската циркулација, намалување на печењето и чешањето при воспаление на хемориоидите. Eкстрактот од цветот на арника помага во намалување на локалниот оток и болка. Екстрактите од цветот на невен и од цветот на кантарион помагаат во ублажување на воспаленија на кожата и во заздравување на површинските рани. Цинк оксидот ја смирува иритираната кожа.
Благодарение на богатата содржина на внимателно селектираните билни екстракти, CANNABO Hemor кремот обезбедува внимателна нега и заштита на чувствителната кожа на аналната регија при воспаление на хемороидите.

ПОДАТОЦИ ЗА ПРАВИЛНА УПОТРЕБА
CANNABO Hemor.ја ублажува болката, печењето и чешањето на кожата од аналната регија, го ублажува воспалението, го намалува отокот и ја подобрува венската циркулација.
Пред нанесувањето на кремот, кожата во аналната регија треба да биде измиена со млака вода.
Навртете го апликаторот на тубата, нежно внесето го апликаторот во анусот и истиснете мала содржина на кремот од тубата.
Се применува два до три пати дневно.
При употреба, треба да се избегнува контакт со очи.

CANNABO Hemor е наменет само за надворешна употреба.

ПОДАТОЦИ КОИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ ПРЕД УПОТРЕБА
CANNABO Hemor не треба да се употребува при пречуствителност на која било состојка на кремот.

ПАКУВАЊЕ
Кутија со туба со 30 g крем и Упатство за пациентот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “CANNABO Hemor крем за воспаление при хемороиди”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.