Bionika Кералакс микроклизми за деца и возрасни

(0 оценки и коментари)

189 ден195 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Глицерол, камилица и слез

Бренд:Bionika
Сподели:
Исчисти

1 МИКРОКЛИЗМА СОДРЖИ

глицерол, пченичен скроб, течен екстракт слез, течен екстракт камилица и прочистена вода.

МЕХАНИЗАМ НА ДЕЈСТВО

Ја намалува цврстината на столицата, ја подмачкува и со тоа го олеснува празнењето на дебелото црево.

КОНТРАИНДИКАЦИИ

Микроклизмите не треба да се користат за лекување акутна стомачна болка или било каква болка од непознато потекло.

НЕСАКАНИ ДЕЈСТВА

Кај пациенти особено чувствителни на некоја од состојките или кои имаат воспаление на мукозната мембрана на дебелото црево, препаратот може да предизвика надразнување.

ДОЗИРАЊЕ

1 до 2 микроклизми во период од 24 часа.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Секоја единечна доза на КЕРЛАКС (Глицерол, камилица и слез) останува запечатена индивидуално до моментот на употреба, гарантирајќи хигиена и практичност на производот.

За да го отворите контејнерот отстанете ја ќесичката потоа фатете го вратот и завртете го капачето за да го отстраните. При ракување не го фаќајте контејнерот за еластичната пумпа зошто дел од течноста може да истече. Подмачкајте ја нозлата со истиснување на една капка од течноста а потоа вметнете ја во ректумот и истиснете ја течноста со притискање на еластичната пумпа. Извадете ја нозлата без да го ослободите притисокот на пумпата и фрлете го контејнерот во канта за отпадоци.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika Кералакс микроклизми за деца и возрасни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *