Aqua Maris Plus спреј за нос, 30ml

224 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Благотворна морска вода од Јадранско море, богата со соли и олигоелементи во комбинација со d-panthenol за регенерација и навлажнување на оштетена и сува слузница на носот.

Шифра: AQUAMA05
Availability: instock
Бренд:Aqua Maris
Сподели:

Состав

морска вода, д-пантенол, прочистена вода, натриум хидрогенфосфат додекахидрат, калиум дихидрогенфосфат.

Без конзерванси.

Олигоелементите присутни во растворот имаат важна улога во одржување на нормална функција на слузницата на носот што овозможува проодност на горните дишни патишта.

Намена

Морската вода поради содржината на минерални соли има благотворно дејство на слузницата на горните дишни патишта. Со влегување во клетките д-пантенолот се претвора во пантотенска киселина која влегува во состав на коензимот А и доведува до побрзо обновување на кожата и слузницата. Морската вода во комбинација со д-пантенол ја регенерира оштетената носна слузница, ја снабдува со важни олигоелементи и го спречува нејзиното исушување.

Кога и како се користи Aqua Maris® Plus спрејот за нос?

Aqua Maris® Plus спрејот за нос се препорачува кај лица:

  • со оштетена и/или сува слузница,
  • кои живеат и работат во климатизирани и загревани простории
  • кои често патуваат и поминуваат време во затворени превозни средства (авион, воз, автобус, автомобил…) и
  • кои се изложени на прекумерно исушување на слузницата на горните дишни патишта (долготрајно користење на назални кортикостроиди, пушачи, пеачи, професионални возачи…).

На пушачите и лица кои одлучиле да престанат со пушењето им препорачуваме Aqua Maris® Plus за регенерација на оштетената слузница.

Распрскајте Aqua Maris® Plus cnpej за нос 1-2 пати во секоја носница, повеќе пати на ден.

Пред првото користење отстранете го заштитното капаче и притиснете ја пумпицата 2 до 3 пати како би се ослободил воздухот. Поради хигиенски причини секој производ би требало да го користи само едно лице.

Бидејќи Aqua Maris® Plus ja поддржува физиолошката состојба на слузницата и нема системски дејства, прикладен е за деца и возрасни. Исто така можат да го користат и трудници и доилки, како и постари лица. Лица кои се алергични на д-пантенол не би требало да го користат овој производ.

Aqua Maris® разбудете ги сетилата.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.