Aqua Maris Baby спреј за нос, 50ml

246 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Изотонична морска вода богата со соли и олигоелементи, ги измива бактериите, вирусите и нечистотиите од носот на бебето.

Шифра: AQUAMA09
Availability: instock
Бренд:Aqua Maris
Сподели:

Состав

Растворот содржи морска вода од Јадранско Море богата со соли и олигоелементи.Олигоелeментите присутни во растворот имаат важна улога во одржување на нормална функција на слузницата на носот што овозможува проодност на горните дишни патишта.

Без конзерванси.

Кога и како да се користи Aqua Maris® Baby спрејот за нос?

Aqua Maris® Baby co анатомски апликатор посебно е прилагоден на носниците на новороденчињата, го олеснува отстранувањето на насобраниот секрет, ги елиминира инфективните честички, прашината, алергените и нечистотиите. Со тоа се одзатнува носето, истовремено се навлажнува и обновува  слузницата на носот.

Aqua Maris® Baby спрејот за нос се препорачува:

  • за секојдневна хигиена на носот,
  • пред доење или хранење со шишенце,
  • при настинки и алергии,
  • како помош при воспаление на уво, заедно со останатата терапија препорачана од лекар,
  • при сувост на носот поради престој во климатизирани или силно загреани простории
  • пред употреба на лекови (капки или спрејови) за нос.

Aqua Maris® Baby спрејот за нос се распрскува во секоја носница 2-6 пати дневно, а по потреба и повеќе.

По употреба, апликаторот треба да се измие и исуши.

За омекнување и отстранување на поголеми количини на нечистотии и секрет од носната шуплина Aqua Maris® Baby спрејот за нос треба обилно да се распрска во секоја носница. Постапката може да се повторува додека содржината не омекне така што може лесно да се отстрани од носот.

Бидејќи Aqua Maris Baby ja поддржува физиолошката состојба на слузницата и нема системски дејства, прикладен е од најрана возраст. Погоден е за секојдневна употреба. Поради хигиенски причини секој производ би требало да го користи само едно лице.

Намена

Дишењето низ нос е единствениот исправен начин на дишење, што е особено важно за растот и развојот на детето, поради тоа на хигиената на носот треба да се внимава уште од раѓање.

Сув нос, насобрана нечистотија, секрет или оток на слузницата ќе ја намали проодноста на носот и кај детето ќе предизвика немир, плачливост и раздразливост што ќе го наруши мирниот сон и хранење.

Затнат нос за време на настинка или алергија може да се одрази и на здравјето на целокупниот систем за дишење. Морската вода богата со минерали и олигоелементи благотворно делува на слузницата на носот, потпомагајќи ги природните механизми на нејзино чистење.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.