Aqua Магiѕ Clean спреј за нос, 50ml

263 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Растворот содржи морска вода од Јадранско Море богата со соли и олигоелементи. Олигоелементите присутни во растворот имаат важна улога во одржување на нормална функција на слузницата на носот што овозможува проодност на горните дишни патишта. Без конзерванси.

Шифра: AQUAMA08
Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Aqua Maris
Сподели:

Состав

Изотонична морска вода која ги измива бактериите, вирусите и нечистотиите од носот со што се овозможува проодност на горните дишни патишта.

Намена

Нормалното дишење зависи од состојбата на слузницата на носот. Насобирање на честички прашина, алергени, бактерии и вируси на носната слузница ја оневозможува нејзината природна функција. Настинките, алергиите, грипот и низа други состојби предизвикуваат зголемена секреција, оток на слузницата на носот и насобирање на секрет во носот, што дополнително го отежнува дишењето. Морската вода поради содржината на минерални соли има благотворно дејство на слузницата на дишните патишта.

Кога и како да се користи Aqua Магiѕ© Clean спрејот за нос?

Aqua Maris® Clean co посебно обликуван апликатор го испира секретот, честичките прашина, бактериите, вирусите и алергените од носот. Се препорачува на лица кои страдаат од алергии и настинки, како и на лица изложени на честички прашина и останати нечистотии.

Aqua Maris® Clean ce распрскува во секоја носница 1-2 пати дневно, неколку пати на ден (2-6 пати), според потребите и повеќе.

По употреба, да се измие апликаторот и да се исуши.

Поради својата нежност погоден е за секојдневна употреба како помош во одржување на проодноста на носот.

Бидејќи u Aqua Maris® Clean ja поддржува физиолошката состојба на слузницата и нема системски дејства, погоден е за употреба кај  за деца, трудници и доилки.

Поради хигиенски причини секој производ би требало да го користи само едно лице.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.