Алкакапс Shark Oil масло од црн дроб од ајкула

(0 оценки и коментари)

478 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Имуностимулатор

Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Alkakaps, Alkaloid
Сподели:

Нема на залиха

Истражувањата во изминатите 80 години покажале дека алкилглицеролите се проверен имуно-модулатор во случаи на намален имунитет и подложност на инфекции, одлична превенција од малигнитети, ефикасна дополнителна анти-канцер терапија, како и моќен прочистувач на тешки метали.

Имунолошкиот систем е составен од мноштво клетки, секоја со специфична функција во организмот. Функционирајќи како една целина, тие дејствуваат како висококвалификувани војници, кои ја бранат својата територија од каков било непријателски агенс (вируси, бактерии, па дури и сопствени клетки кои мутирале и генетски се промениле, а претставуваат основа за појава на малигнитети-тумори).

Најдобриот начин да се поддржи имунолошкиот систем, природно и ефикасно, е употребата на т.н. алкилглицероли, кои за првпат се изолирани од маслото на црн дроб од ајкула.

АЛКАКАПС Shark Oil меките желатински капсули ги содржат токму алкилглицеролите, кои го стимулираат имунолошкиот одговор. Овие чудесни високоактивни природни материи се всушност, присутни и во човековиот организам, т.е. во коскената срцевина и мајчиното млеко. Со векови, биле користени во форма на масло од црн дроб на ајкула од страна на скандинавските рибари како лек за зараснување рани и при настинки и грип.

Поради нивната хемиска структура, која е многу слична на клеточните мембрани, алкилглицеролите се способни да се вградат во самите мембрани, штитејќи ги на тој начин клетките од штетното дејство на радијацијата.

Алкилглицеролите ја подобруваат и крвната слика, односно ја стимулираат продукцијата на црвени и бели крвни клетки со директно влијание на коскената срцевина.

АЛКАКАПС Shark Oil меките желатински капсули содржат 500mg масло од црн дроб на ајкула во една капсула, со минимум 20% алкилглицероли.

Препорачаната дневна доза на овој производ е, во зависност од состојбата, три пати на ден по 1-2 капсули.

Претставуваат додаток во исхраната, кој може да се зема во аптека без лекарски рецепт. Пакување:

60 меки желатински капсули.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Алкакапс Shark Oil масло од црн дроб од ајкула”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.