olorsin za kucinja
olorsin za kucinja

Olorsin за кучиња 60 капсули

(0 оценки и коментари)

740 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната за кучиња и мачки која делува дезодорирачки со намалување на мирисите на здивот и секретот.

Нема на залиха

Пакување: 60 таблети, 1 таблета = 0,9 г

Состав (секоја таблета содржи):

Зеолит (криноптилолит, 1г 568) 315 мг
Зеолит е природен минерал кој помага да се отстранат трагите на урина на тревник или во сад за вршење нужда. Помага да се намали амонијакот во урината на вашето домашно милениче, ги отстранува токсините и помага при проблеми во однесувањето. Зеолитот ги отстранува штетните токсини од телото и го балансира нивото на pH во алкална состојба, со што се создава оптимална природна средина.

Yucca Schidigera (Mojave yucca во прав, 7.12.1) 100 мг
Јука е билни додаток кој се користи во исхрана за кучиња и мачки, бидејќи помага да се намали мирисот на измет. Сапонините, содржани во Јука, имаат својство да дејствуваат на метаболизмот на азот со фиксирање на амонијакот. Го намалува нивото на гасови што создаваат непријатен мирис во фецесот, со намалување до 56% кај кучињата и 49% кај мачките. Сапонифицираниот екстракт од Јука како додаток во исхраната не се апсорбира. Станува додатен извор на влакна во цревната флора, со што ја зајакнува рамнотежата во цревата.

Хлорела во прав (7.1.2) 25 мг Алгата Хлорела имаат висока содржина на хлорофил, кој помага при чистење на организмот и делува против лошиот здив. Меѓу придобивките на хлорела за кучиња и мачки е нејзината способност за чистење (може да ги елиминира токсините). Ефектите на здравата и сјајна коса и кожа, и подобрениот имунолошки систем.

Бензоева киселина (2b08021) 4,5 мг
Бензоевата киселина го намалува амонијакот во секретот преку намалување на pH вредностите во секретот и бројот на бактерии, како и со промена на метаболичките активности на бактериите.

Неактивни состојки: Декстроза, МСС, скроб, силициум диоксид

Упатство за употреба:

До 5 кг. телесна маса1 таблета дневно
5 – 25 кг. телесна маса2 таблета дневно
Преку 25 кг. телесна маса3 таблета дневно

Чувајте на ладно, суво место, подалеку од директна изложеност на сончева светлина. Чувајте подалеку од дофат на деца. Само за употреба на животни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Olorsin за кучиња 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.