veta pro mamas vit
veta pro mamas vit
veta pro mamas vit

Mamma’s Vit за кучиња 60 капсули

(0 оценки и коментари)

950 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дополнителна храна за женки во време на бременост и доење на
кученца. Помага на новата мајка да обезбеди најквалитетно млеко за
своето потомство. Оваа мешавина од витамини и минерали е одличен
додаток во исхраната на женските кучиња кои се подготвуваат за
парење и бременост.

Пакување: 60 двојно обложени таблети

Состав: монокалциум фосфат, калиум хлорид, магнезиум оксид.
Нутритивни додатоци: витамини (по таблета): холин хлорид 160 mg,
витамин K3 35 mg, нијацин 10 mg, пантотенска киселина 3,5 mg,
витамин B1 1,5 mg, витамин B2 1 mg, витамин B6 0,9 mg, фолна
киселина (3a316) 200 mcg, биотин 22,5 mcg, витамин D3 3IU, витамин
B12 3 mcg; Соединенија на елементи во трагови (по таблета): цинк
оксид 7,5 mg, железо (II) сулфат монохидрат 3 mg, манган сулфат
монохидрат 1,5 mg, обложени гранули калциум јодат 75 mcg, обложени
гранули натриум селен 42,5 mcg.

Помошни супстанци:
 декстроза, пченкарен скроб, сушен јагнешки
дроб 2%, MCC, хидроксидпропилметелцелулоза, магнезиум стеарат,
силициум диоксид.

Упатство за консумирање:* 1 таблета до 15 kg телесна маса дневно
или по совет на ветеринар.
Најдобар ефект на двојно обложените таблети се добива која
таблетата се става на коренот од јазикот на домашното милениче, со
цел да ја проголта целата таблета. Ако тоа е невозможно,
здробете ја таблетата и помешајте ја со храна.
Да се чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева
светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за животни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Mamma’s Vit за кучиња 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.