Urino Dog за кучиња 30 таблети

790 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната за кучиња со инфекција на долните уринарни патишта – акуни, хронични и рекурентни вослапенија. Се препорачува и при постоење на кристалурија и мокрачни камења,
како и по катетеризација и оперативно отстранување на мокрачните камења. Препаратот е наменет за одржување на нормалната функција на уринарнот тракт.

Пакување: 30 капсули

Состав (во 100г):

Екстракт од брусница (Vaccinum macrocarpon) – Proanthocyanidins 200 mg
Проантоцијанидини се моќни, природни антиоксиданси кои ги добиваме со екстракција од северноамеричка брусница. Исто така, помагаат да се смали врзувањето на некој бактерии за ѕидот од
мокрачната бешика.

Д-Маноза 100 мг
Д-Маноза е природен прост шеќер кој успешно се применува во лечење на уринарни инфекции предизвикани E. Colii и други бактерии кои се здружуваат со неа (Staphylococcus, Streptococcus, Proteus, Klebsiella). Полисахаридните молекули го прекриваат епителот на бешиката и на нив со својте површински израстоци се прикачуваат бактериите E. Coli и иницираат инфекции. Во присуство на Д-Маноза во бешиката, бактериите со своите израстоци се прикачуваат на молекулите на Д-Маноза и формираат комплекси кои се исфрлаат со следното испирање.

Глукозамин сулфат (Glucosamin sulfate) – 70 мг
Гликозамин сулфат е дериват на глукозаминот кој се добива од егзоскелетонот на раковите, а ја стимулира синтезата на гликозаминогликан (GAG), кој го штитат осетливиот уротелиум и спречуваат
бактериите да се врзуваат за уротелијалните клетки.

ДодатокМагнезиум стеарат

Дозирање1 таблета дневно за 10 кг ТМ или по совет на ветеринар.

Упатство за употреба:
За орална употреба URINO DOG таблети да се даваат цели или издробени, помешани во мала количина храна. Да се даваат колку што е потребно или по совет на веретинар.

Да се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.