Veta Pro Senophtan Small 60 caps
Veta Pro Senophtan Small 60 caps
Veta Pro Senophtan Small 60 caps

Senophtan small за кучиња и мачки 60 капсули

(0 оценки и коментари)

920 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дополнителна храна за постари кучиња и мачки, за зачувување на видот и когнитивните функции. Им помага на постарите миленичиња да живеаат квалитетен живот. Мешавина од таурин (помага во работата а срцето, здравјето на очите, функционирањето на имунолошкиот систем), антиоксиданси (витамин Е, витамин Ц, лутеин, бета каротен, заексантин, астаксантин), митохондријален кофактор (алфа пипоична киселина) и омега 3 масни киселини
(особено DHA) за оптимално здравје на мозокот и зачувување на когнитивните функции.

Пакување: 60 капсули

Состав: сушени алги Schizochitrium sp., сушен домат. Нутритивни додатоци: витамини (по kg): таурин (100000 mg), витамин E (75000 mg), витамин C (Л-аскорбинска киселина) (75000 mg), бета-каротен (5000 mg). Сензорни адетиви (по kg): лутеин (5000 mg), заексантин (1250 mg), астаксантин (1250 mg).

Помошни супстанци: декстроза, пченкарен скроб, клиноптилолит, сушен јагнешки дроб 2%, МСС, силициум диоксид.

Упатство за консумирање: За кучиња и мачки до 5 kg телесна маса 1 капсула дневно или по совет на ветеринар. Капсулата ставете ја директно на коренот од јазикот на миленичето или отворете ја капсулата и содржината помешајте го со храна.

Да се чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за животни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Senophtan small за кучиња и мачки 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.