Veta Pro Renitine
Veta Pro Renitine
Veta Pro Renitine

Renitine за кучиња и мачки 80 гр

(0 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхрана за кучиња и мачки со акутна, хронична инсуфициенција, хиперфосфатемија.

Нема на залиха

Пакување: 80 г
Лажица за дозирање

Состав:

Магнезиум карбонат 15 г
Магнезиум-карбонат е врзувач (хелатор) на фосфати, како што се и калциум-карбонат, алуминиум-карбонат, лантан-карбонат и други. Врзувачите на фосфати го менуваат својот анјон за фосфор и стануваат фосфатни соли во дигистивниот тракт, кои од огранизмот се исфрлаат со изметот.
Кога ќе се спореди ефикасниста на врзувачите на фосфати, а за споредба се зема 1 g CaCO3 како индекс, односно, ако се каже дека ефикасноста која ја има 1 g CaCO3 е еднаква на единица (=1), може да се каже дека: Лантан-карбонат има ефикасност 2,9; Севеламер-хидрохлорид има 0,6; MgCO3 има 1,3; Калциум-ацетат има 1,2; Алуминиум-хидроксид има 1,5. Подобрата ефикасност на MgCO3 (во однос на CaCO3) во врзување на фосфатите и избегнување на појачана калцемија и последнични опасни калцификации, се две важни предности на RENITINE прашокот.

Цитосан 10 г
Цитосан се шеќер кој се добива со де-ацетилизација од хитинот на школките. Значително ја смалува уремијата и нивото на креатинит на серумот.

Додаток: Лактоза

Дозирање:
За 5 кг ТМ, до ознака 1,25 – 2 пати на ден;
За 10 кг ТМ до ознака 2,5 – пати на ден;
За 20кг ТМ полна голема дозерка – 2 пати на ден.
Или по совет на ветеринар.

Упатство за употреба:
До пола наполнета мала лажица за дозирање содржи 1 г RENITINE и тоа е поединечна доза за возрасна мачка или куче со ТМ до 5кг. Рамна мала лажица за дозирање содржи 2 г RENITINE и тоа е поединечна доза за куче со ТМ до 10 кг. Рамна голема лажица содржи 5 г RENITINE и тоа е поединечна доза за куче со ТМ од 20 кг. Правилно одмерената доза RENITINE помешајте ја во храна.

Да се чува на температура до 20°C. Да се чува подалеку дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Renitine за кучиња и мачки 80 гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.