ProBio Paste
ProBio Paste
Pro Bio Paste

ProBio paste за кучиња и мачки 30 мл

(0 оценки и коментари)

870 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Кај кучиња и мачки со пореметен цревен баланс. За одржување на нормална функција на дигистивниот тракт.

ПакувањеШприц (содржи 30мл)

Состав:
Enterococcus faecium NCIMB 10415 2.5 x 1011 CFU/kg;
1 x 109 CFU/g

Природна „добра“ бактерија која помага во одржување на високо ниво на корисни бактерии и ги исклучува патогените врсти.

Каолин, акација, пектин, турмерик, билно масло, арома на говедско месо (за подобра палатализација)

Додарок:
Пребиотик (Fructo-oligosaccharide i Mannan-oligosaccharide) – Помага во исхрана и стимулација на раст на корисни бактерии.

Дозирање: ProBio паста 30 мл:

Телесна маса/Доза/На 24h
<5кг2мл2 пати на ден
5-15кг3мл2 пати на ден
15-30кг5мл2 пати на ден
>30кг7мл2 пати на ден

Упатство за употреба:
Пастата да се дава перорално колку време сметате дека е потребно или по совет со ветеринар.
Измерете ја потребната доза со движење на обрачот на шприцот (сликата прикажана подолу ја покажува точната и неточната позиција за 10мл паста) и нежно притеснете го клипот.

Да се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ProBio paste за кучиња и мачки 30 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.