ProBio паста за кучиња и мачки 15 ml

(0 оценки и коментари)

600 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

PROBIO 15 ml
Додаток во исхраната и поддршка на варењето кај кучиња, мали кученца, мачки и мачиња
Упатство за употреба:
Мали кученца (до 3kg): 1 ml
Мали кучиња (до 5kg): 2 ml
Кучиња со средна големина (5kg до 15kg) : 3 ml
Големи кучиња (15kg до 30kg): 5 ml
Мачиња: 1 ml
Мачки: 2 ml
Да се применува 2-3 пати на ден. Да се дава директно во уста или да се додава во храната се
додека се смета за потребно.
Состав: Сончогледово масло, екстракти од морски треви. Аналитички компоненти: Сирово
масло 70%, Сиров пепел 5.5%, Сирови протеини 1.2%, Сирови влакна 0.1%, Влага 0.4%,
Натриум 0%. Адитиви по kg: Подобрувач на варењето: Enterococcus faecium ( NCIMB 10415,
E1707 3×1011 cfu). Витамини: α-токоферол 7,500mg, Аскорбинска киселина 3а300 5,000mg,
Тиамин 1,000mg, Рибофлавин 2,000mg, Пиридоксин Хидрохлорид 1,000mg, Менадион 500 mg,
Цијанокобаламин 30,000mcg, Калциум-Д-Пантотенат 6,000mg, Никотинска киселина 5,000mg.
Врзувачи, средства против згрутчување и коагуланти: Каолин Е559 150,000mg. Аминокиселини,
нивни соли: 3c410 Л-треонин 50,000mg.

 

ВОЗРАСТ

ТЕЖИНА

ДНЕВНА ПРЕПОРАКА

Кученца

До 3 kg

1 ml

Мали кучиња

До 5 kg

2 ml

Средни кучиња

5 – 15 kg

3 ml

Големи кучиња

15 – 30 kg

5 ml

 

ВОЗРАСТ

ТЕЖИНА

ДНЕВНА ПРЕПОРАКА

Мачиња

Сите

1 ml

Мачки

Сите

2 ml

Да се чува на суво место на температура под 25 °С во
оригиналното пакување. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да не се замрзнува.
По употреба секогаш да се затвора со капачето. Да се чува вон дофат на деца. За орална
примена кај животните. Не е за човечка употреба. Да не се надминува препорачаната дневна
доза. Пред употреба консултирајте го вашиот ветеринар.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ProBio паста за кучиња и мачки 15 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.