Oralade GI Support за кучиња и мачки, 500 ml

(0 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Течност за поддршка на рехидратација за кучиња и мачкил. Високо прилагодлива изотонична формула, која содржи есенцијални електролити, функционални аминокиселини, глукоза и пребиотици во пречистена вода, со природен вкус на пилешко месо. Тоа е диетална комплементарна храна која помага во управувањето со акутни цревни апсорптивни нарушувања, како што се повраќање, дијареа, пред и пост гастроинтестинална операција, анорексија.

Период на употреба:

До 1 или 2 недели додека повторно не се воведе нормална храна. Водата треба да биде достапна во секое време. Се препорачува да се побара мислење за ветеринар пред употреба.

ГОЛЕМИНА

РАСА

ПРИБЛИЖНА ТЕЖИНА

ВКУПЕН ВОЛУМЕН ЗА 24 ЧАСА

ML/KG

Кученца

Сите

3 kg

150 ml

50

Мали кучиња

Териер

/Шнауцер

8 kg

350 ml

44

Средни кучиња

Кокер Шпаниел

/Лабрадор

20 kg

660 ml

33

Големи кучиња

Ротвајлер

Мастиф

50 kg

1320 ml

26

Сите

Сите

Сите

0-4 часа да се зголемува за 50% на секои 4 часа

0.25 – 0.5 ml/kg/h

 

 

ГОЛЕМИНА

РАСА

ПРИБЛИЖНА ТЕЖИНА

ВКУПЕН ВОЛУМЕН

ЗА 24 ЧАСА

ML/KG

Мачки

Сите

3 kg

150 ml

50

Сите

Сите

Сите

0-4 часа се зголемува за 50% на секои 4 часа

0.25 – 0.5 ml/kg/h

 

Чување:

Да се чува во фрижидер и да се употреба во рок од 3 дена откако ќе се отвори,
Или замрзнете и повторно употребете го во рок од 12 месеци.  Диетална комплементарна храна, не е погодна за човечка консумација.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Oralade GI Support за кучиња и мачки, 500 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.