Додаток во исхрана за кучиња и мачки со пореметен цревен баланс
Додаток во исхрана за кучиња и мачки со пореметен цревен баланс
Додаток во исхрана за кучиња и мачки со пореметен цревен баланс

Multipro за кучиња и мачки

860 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхрана за кучиња и мачки со пореметен цревен баланс (со акутна дијареа, после дехелминтизација или кај млади кучиња и мачиња со мека столица). За одржување на нормална функција на дигестивниот тракт.

Пакување50 капсули

Состав:

Пробиотик Enterococcus faecium
NCIMB 10415
 2 x 109 CFU/g; 
Bacillus subtilis 2 x 109 CFU/g

Enterococcus faeciumги заменува„лошите” бактерии со „добри” бактерии, кои природно го промовираат зголемувањето на бројот на анти-инфламаторни бактерии во гастроинтестиналниот тракт. Делува инхибиторно на разни патогени, помага во престанок и делува превентивно на инфективна дијареа и дијареа предизвикана од антибиотици. Го подобрува балансот на микрофлората кај сите кучиња и мачки кои се под стрес. Го зголемува растот на други добри бактерии во гастроинтестиналниот тракт.

Bacillus subtilis го појачува имуниот систем на кучиња и мачки и им помага во одбрана од лоши бактерии и вируси и синергистички делува со E. faecium.

Додаток:
Пребиотик – Fructo-oligosaccharides (FOS) 150мг/г и Mannan-oligosaccharides (MOS) 150мг/г

Дозирање: 1 капсула дневно, или по совет со ветеринар.

Упатство за употреба: МУЛТИПРО капсулите можат да се дадат на куче или мачка на еден од следните три начини:

  • Директно на
    коренот на јазикот или
  • Да се отвори
    капсулата и содржината да се раствори во вода или
  • Да се отвори
    капсулата и содржината да се помеша во храна.

Да се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.