MultiBoost сируп за кучиња, 150 ml

(0 оценки и коментари)

650 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Мултивитамински и минерален додаток за кучиња.

Упатство за употреба:
Мали кучиња (до 5kg) : 2.5 – 5ml дневно;
Кучиња со средна големина (5 до 15kg) : 5 – 7.5ml дневно;
Големи кучиња (15 до 30 kg) : 7.5 – 10ml дневно;
Многу големи кучиња (30kg+):10 – 15ml дневно;
*Добро да се промеша со храната. Погодно за кученца по одбивање.

Аналитички компоненти: Сирови протеини 0.2%, Сирово масло 1.64%, Сирови влакна 0.2%, Влага 90.50%, Сиров пепел 1.9%, Натриум 0%. Состав во 5ml: Ехинацеа (50mg), Рузмарин. Адитиви во 5ml: Витамини: Витамин Е α-токоферол 3а700 50mg, Аскорбинска киселина 3а300 50mg, Тиамин хидрохлорид 3а820 2.5mg, Рибофлавин 0.75mg, Пиридоксинхидрохлорид 3а831 2.5mg, Цијанокобаламин 25mcg, Калциум-Д-пантотенат 3а841 7.5mg, Никотинска киселина 3а314 3mg, Фолна киселина 3а316 100mcg, Биотин 3а880 1mg.Органски минерали: 3b608 Цинк во форма на цинк хелат на глицин хидрат 2.5mg. Хемискидефинирани супстанции кои имаат сличен биолошки ефект како витаминитe: Л-карнитин 3а910 50mg.

Шифра: 495854
Availability: instock
Бренд:Mervue
Сподели:

Пред примена добро да се промеша. Наменето исклучиво за животни. Не е за човечка употреба. Да се чува вон дофат на деца. Да не се надминува препорачаната доза. Пред употреба консултирајте нутриционист/ветеринар. Да не се изложува на сончева светлина. Да се чува на суво место на температура под 25 °С. По употреба секогаш да се затвора со капачето. Да не се замрзнува.

 

ВОЗРАСТ

ТЕЖИНА

ДНЕВНА ПРЕПОРАКА

ДНЕВНА

ПРЕПОРАКА

Мали кучиња

До 5 kg

2.5 ml

2.5 – 5 ml

Средни кучиња

5 – 10 kg

5 ml

5 – 7 ml

Големи кучиња

15 – 30 kg

7.5 ml

7.5 – 10 ml

Многу големи кучиња

30 kg +

10 ml

10 – 15 ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “MultiBoost сируп за кучиња, 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.