LiverPak 500, за кучиња и мачки, 60 ml

(0 оценки и коментари)

1,250 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

LIVERPAK 500 пастата е формулирана од страна на ветеринари со состојки кои се клучни за здравјето на црниот дроб на Вашето куче, вклучувајќи С-аденозин метионин, магарешки трн, артичока, карнитин, холин и антиоксиданси.

Шифра: liverpak500
Availability: instock
Бренд:Mervue
Сподели:

МАГАРЕШКИОТ ТРН (SILYBUM MARIANUM) се користи за лекување на бројни пореметувања на црниот дроб и жолчното ќесе, вклучувајќи хепатит, цироза и жолтица, како и заштита на црниот дроб од труење со хемикалии и токсините од животната средина, вклучувајќи каснување од змија, убоди од инсекти, труење со печурки и алкохол (Ludvico, 2010).

С-АДЕНОЗИЛ МЕТИОНИН С-аденозин метионинот е молекула слична на нуклеотидот кој ги синтетизира сите живи клетки. Се разликува од метионинот и АТП-а и ги поттикнува процесите од кои еден е суштински производство на глутатионот.

АРТИЧОКА: Покрај тоа што помага во контролата на нивото на шеќерот во крвта, артичоката е влакнест зелен зеленчук кој содржи цинарин.

 

ВОЗРАСТ

ТЕЖИНА

ДНЕВНА ПРЕПОРАКА

Мали кучиња

До 5 kg

2 ml дневно во

текот на 30 дена

Средни кучиња

5 – 10 kg

4 ml дневно во

текот на 30 дена

Големи кучиња

15 – 30 kg

6 ml дневно во

текот на 30 дена

Многу големи кучиња

30 kg +

8 ml дневно во

текот на 30 дена

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “LiverPak 500, за кучиња и мачки, 60 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.