ImmunoXantin за кучиња и мачки 50 капсули

940 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дополнителна храна наменета за кучиња и мачки, за зајакнување на клеточен и хуморален неспецифичен имунитет, кој е важен за борба против вируси, бактерии и малигни клетки. Може да се дава на сите старосни категории на кучиња и мачки кои се изложени на ризик или страдаат од бактериски или вирусни инфекции, оболени од карцином, бремени женки кои ќе им го пренесат имунитетот на своите потомци.

Пакување50 капсули

Состав:

β – Глукан 200 мг / г
Најмоќното средство за заштита и зајакнување на имунитетот. β -1,3 /1,6-глукан е една од најпознатите супстанции за имуно-стимулација, која широко се користи кај кучиња и мачки. Го зголемува нивото на IgA и IgG, има директно антимикробно дејство и ја зголемува ефикасноста на вакцинацијата. Студиите докажуваат дека бета глуканот успешно го гради одбранбениот систем против вирусни, бактериски,
габични, паразитски и други причинители на болести. Потоа последователно создава многу силна имунолошка реакција во организмот. Одбранбените ќелии се 7 пати поактивни по активирањето со бета глукан.

Ехинацеа пурпуреа 200 мг / г
Ехинацеа е најпозната по својата способност да го зајакне имунитетот. Овозможено од разни состојки (на пример флавоноиди, есенцијални масла, полисахариди и други) кои се наоѓаат во самото растение. Сите овие состојки делуваат синергистички и на различни нивоа како помош во јакнувањето на имунитетот и поддршка во отпорноста на болести во организмот. Покрај тоа, ехинацеа има и анти-воспалителни и антимикробни својства.

Витамин Ц (Л – аскорбинска киселина) 100 мг / г
Витаминот Ц го зајакнува имунитетот со тоа што им помага на белите крвни зрнца да делуваат ефикасно, зајакнувајќи го одбранбениот систем на кожата и помагаат побрзо зараснување на раните. Тој е моќен антиоксиданс и го намалува ризикот од хронични заболувања.

Цинк оксид 50 мг / г
Цинк е исклучително важен затоа што учествува во скоро сите биолошки процеси и преставува кофактор за над 300 ензими кои ги контролираат виталните процеси. Без цинк, телото не може да се одбрани (стимулира настанување на одбрани молекули во организмот), учествува во синтеза на ДНК, производство на сперматозоиди, антиоксидантно дејство. Го штити организмот од слободни радикали, го подобрува здравјето на коските и забите и го намалува ризикот од разни дегенеративни промени.

Астаксантин 5 мг / г
Астаксантин е каротеноид со силни антиоксидантни својства, ја подобрува митохондријалната функција кај кучињата и мачките. Се бори со оксидативниот стрес и оштетувањето на слободните радикали. Астаксантин исто така има анти-воспалително дејство, го подобрува здравјето на очите, зглобовите, срцето. Исто така, помага во спречување и борба против клетките на ракот.

Дозирање: 1 капсула на ден (за до 10 кг ТМ) или по совет на ветеринар.

Упатство за употреба:
Ставете ја капсулата длабоко, на коренот на јазикот на домашно милениче или пак можете да ја отворите и содржината да ја измешате во храна.

Чувајте на температура до 25 ° C, заштитено од светлина и влага. Чувајте подалеку од дофат на деца. Само за употреба на животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.