Додаток во исхрана наменет за кучиња и мачки за јакнење на клеточниот и хуморалниот
Додаток во исхрана наменет за кучиња и мачки за јакнење на клеточниот и хуморалниот
Додаток во исхрана наменет за кучиња и мачки за јакнење на клеточниот и хуморалниот

Immuno за кучиња и мачки

880 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхрана наменет за кучиња и мачки за јакнење на клеточниот и хуморалниот
неспецифичен имунитет кој е важен за борба против вируси, бактерии и малигни
клетки. Може да се давa на кучиња и мачки кои се под ризик или веќе болуваат од бактериски или вирусни инфекции, кај многу млади или стари единки, кај кучиња заболени од рак, кај гравидни животни кои ќе го пренесат имунитетот на потомците.

Пакување60 капсули

Состав:
Бглукан и Мананолигосахариди 500 мг/г
Најмоќно средство за заштита и јакнење на имунитетот. β-1,3/1,6-глукан е една од најпознатите супстанци за имуно-стимулација кои се во широка употреба кај кучиња и мачки. Го зголемува
нивото на IgA и IgG, има директно антимикробно дејство и ја зголемува ефикасноста на вакцинацијата.
Студиите покажале дека бета глуканот успешно гради одбрамбен систем против вирусни, бактериски, габични, паразитски и други причинители на болести кој потоа последично предизвикува многу силна имунолошка реакција во телото. Одбрамбените клетки се 7 пати поактивни по активација со бета глукан.

Додаток:
Витамин Ц 10мг/г
Витаминот Ц го зголемува имунитетот помагајќи им на белите крвни зрнца да делуваат поефикасно, јакнејќи го одбрамбениот систем на кожата и помагајќи во побрзо зараснување на раните. Тој е снажен антиоксидант и го смалува ризикот од настанок на хронични болести.

Фолна киселина 0.5 мг/г
Фолна киселина или витамин Б9, поволно влијае на метаболизмот, работата на кардиоваскуларниот систем, нервниот систем, помага против анемија, значајно ги успорува процесите на стареење.

Цинк оксид 10 мг/г
Цинкот е исклучително важен бидејќи учествува во скоро сите биолошки процеси и преставува кофактор за преку 300 ензими кои ги контролираат виталните процеси. Без цинк организмот неможе да се брани (стимулира настанок на одбрамбени молекули во организмот), учествува во синтеза на ДНК, во производство на сперматозоиди, антиоксидативно делува и го штити телото од слободни радикали, го подобрува здравјето на коските и забите и го смалува ризикот од разни дегенеративни промени.

Лактоза до 1г. Арома како засилувач на палатибилноста.

Дозирање1 капсула дневно на 15 кг TM. Над 15 кг TM – 2 капсули днево.

Упатство за употреба:
Капсулите можат да се отворат и содржината може да се даде на животното директно во уста или преку храна.

Да се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на децат. Само за употреба кај животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.