Hydropet за кучиња и мачки 10g / 20 кеси

1,510 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За кучиња и мачки со загуба на електролити поради повраќање и/или дијареја, по операција, кај умерена дехидрација. Прилагодено за да ги надокнади изгубените течности и електролити кај дехидрирани миленичиња и за обновување на нормалната рамнотежа на електролити.

Секоја кеса (10 g) содржиДекстроза монохидрат (13.2.2) 7.200 mg, Натриум хлорид (11.4.1) 1.200 mg, Калиум хлорид (11.5.1) 600 mg, Натриум бикарбонат (11.4.2) 500 mg, Натриум аскорбат (лесно сварлива форма на витамин Ц, 1b301) 500 mg.

Растворете го HYDROPET правот во 500 мл вода. Подготвениот раствор можете да го чувате во
фрижидер до 24 часа. Не служете разладено.

Општата препорака е од 4 до 6 ml раствор на HYDROPET по kg на
телесна тежина на час. Препораката може да варира во зависност од тоа што
дијагностицира и советува ветеринарот.

Телесна тежина ( kg )Запремнина

(ml)

Телесна тежина ( kg )Запремнина

(ml)

2175301200
4300351350
5350401500
10600451650
15750501800
20900551950
251050602100

Давањето HYDROPET на кучиња и мачки може да биде предизвик. Ако
вашето домашно милениче не го прифати тоа лесно, треба да започнете да давате
мала количина на растворот.

За повеќе информации за хранење на вашето куче или мачка, обратете се на
вашиот ветеринар.

Чувајте на ладно, суво
место, подалеку од директна изложеност
на сончева светлина. Чувајте
подалеку од дофат на деца.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.