Дополнителна храна за кучиња и мачки што помага во поддршката на функцијата на црниот дроб
Дополнителна храна за кучиња и мачки што помага во поддршката на функцијата на црниот дроб
Дополнителна храна за кучиња и мачки што помага во поддршката на функцијата на црниот дроб

Hepatosil Advanced за кучиња и мачки

1,240 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дополнителна храна за кучиња и мачки што помага во поддршката на функцијата на црниот дроб, во случаи на затајување или дисфункција. Придонесува за обновување и заштита на хепатоцитите, забрзува регенерацијата на црниот дроб и забрзува закрепнување на нормалната функција на црниот дроб.

Пакување: 30 таблети

Состав:
Силимарин 250 мг
Силимарин е мешавина од три супстанции (силикористин, силидионин и силибинин) изолирани од
семето и корените на растението Sikavice (Silybum marianum). Силимарин особено го штити црниот дроб од токсините (на пример, од токсичните ефекти на лекови и тешки метали), ја активира синтезата на протеините и го стимулира растот на нови клетки на црниот дроб за да ги замени оние што се
оштетени и мртви. Сикавица има силен антиоксидансен ефект (уништува слободни радикали) и анти-воспалителен ефект.

Л-Орнитин-Л-аспартат (LOLA) 50 мг
Л-орнитин-Л-аспартат (LOLA) го намалува нивото на амонијак во крвта, стимулира синтезата на уреа и глутамин.

S-аденозилметионин (SAMe) 45 мг
SAMe ја зголемува природнато лачење на глутатион во организмот. Глутатион е моќен антиоксиданс
кој ги штити клетките на црниот дроб од токсините и изумирање на клетките. Суплиментација со SAMe,
помага да се заштити и одржи функцијата на црниот дроб.

Артчока – 5% сув екстракт 40 мг
Сувиот екстракт од Артичока има три активни состојки: цинарин, лутеолин и хлорогена киселина, кои служат како пред- и пробиотик за помагање на варењето, како антиоксиданс што го поддржува црниот дроб и како холагог и холеретик за поддршка на билијарниот систем и благосостојбата на црниот дроб.

Витамин Е 20 мг
Витаминот Е (α – токоферол) е витамин растворлив во маснотии кој може да има повеќе корисни
ефекти кај пациенти со заболувања на црниот дроб, вклучително и антиоксидантни, анти-воспалителни и антибиотски ефекти. Витаминот Е делува како антиоксиданс врзан за клеточната мембрана.

Додатоци: Магнезиум стеарат

Дозирање:
Кучиња: 1 таблета на 10 кг ТМ на ден. Мачки: ½ таблети на 5 кг ТМ на ден или по совет на ветеринар.

Упатство за употреба: Присуството на храна ја намалува апсорпцијата на SAMe, поради што таблетите треба да се даваат на празен стомак, најмалку еден час пред хранењето. Ако гладувањето не е можно, таблетите HEPATOSIL ADVANCED треба да се дадат 30 минути по оброкот.

Чувајте на температура до 25 ° С. Се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба на животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.