Hepato Forte за мачки и кучиња 30 таблети

670 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Производ за мачки и кучиња, ја подржува функцијата на црниот дроб во случаи на
негово затајување и ненормална функција. Специјално е наменет за примена кај хронични заболувања на црниот дроб и интоксикации, како и кај Бабезиоза. Ги регенерира и штити хепатоцитите, ја забрзува регенерацијата на црниот дроб и подобрува неговата функција.

Нема на залиха

Пакување30 таблети

Состав:
Л-орнитинЛаспартат 200 мг
Л-Орнитин-Л-аспартат (ЛОЛА) ја смалува концентрацијата на амонијак во крвта со стимулација на синтеза на уреа и глутамин.

Саденосилметион (САМе) 100 мг
С-аденосилметионин го зголемува нивото на глутатион (моќен антиоксидант кој ги штити клетките на црниот дроб од оштетување и смрт) и така го чува црниот дроб и помага во неговата регенерација. Присуството на храна ја смалува апсорпцијата на САМе и затоа треба да се дава на празен стомак или 30 минути по оброкот.

ДодатокМагнезиум стеарат, цинк оксид 100 мг, витамин Е 100 мг

Дозирање:
Кучиња – 1 таблета на 15 кг TM дневно. Мачки – ½ таблета дневно или по совет со ветеринар.

Упатство за употреба:
Присуството на храна ја смалува апсорпцијата на САМе, поради тоа ХЕПАТО ФОРТЕ таблетите треба да се дадат на празен стомакнајмалку саат време пред оброкотАко гладувањето не е можно, ХЕПАТО ФОРТЕ треба да се даде 30 минути после оброкот.

Начин на чувањеДа се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.