Додаток во исхрана за кучиња кои имаат видливи симптоми на анемија.

Hemoplex додаток во исхрана за кучиња

610 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхрана за кучиња кои имаат видливи симптоми на анемија. Производот содржи супстанции неопходни за хематопоеза. HEMOPLEX да се применува кај регенеративна анемија, аутоимуна хемолитичка анемија, бабезиоза, пo спленоктомија. Ја подржува функцијата на коскената срж, се грижи за лесно асимилирано хемичко железо, зголемува формирање на црвени крвни зрнца и го намалува времето на опоравување.

Пакување50 капсули

Состав:
Железо 150 мг
Бакар 150 мг
Магнезиум
оксид 300 мг
Витамин Б6 75 мг
Витамин Б12 65 мг
Фолна киселина 12 мг
Витамин Ц (Л-Aскорбинска) 75 мг
Коензим Q10 30 мг

Дозирање1 капсула дневно за 15 кг TM. HEMOPLEX да се дава во тек на 2 – 4 недели (во зависност од крвната слика на пациентот).

Упатство за употреба:
На вашиот миленик мора да му биде обезбеден пристап до свежа вода цело време. Пред употреба советувајте се со вашиот ветеринар.

Да се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.