HappyPet за кучиња

670 ден1,020 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

  • Дополнителна храна за кученца (<1 година). Ја дополнува исхраната на вашето куче со висококвалитетни микроелементи и со практичноста на додатоците.
  • Дополнителна храна за возрасни кучиња (> 1 година). Ја дополнува исхрана за вашето куче со висококвалитетна микронутритивна и погодна суплиментација со модифицирано ослободување. Ја поддржува општата благосостојба на возрасните кучиња, им помага на кучињата кои биле изложени на стрес, како што се долгиот транспорт и промените во животната средина, да го зголемат апетитот и да го зајакнат имунитетот.

HappyPet за кутренца:

Пакување од 100-двојно обложени таблети содржи:

Витамини:
Витамин B3 (Нијацин 3a314) 14,25 mg, Витамин B5 (Ca-D-пантотенат 3a841) 11,88 mg, Витамин A
(Ретинил ацетат 3a672a) 7,125 IU, Витамин D3 (Холекалциферол 3a671) 3,652 IU, Витамин C (L-
Аскорбинска киселина 3a300) 7,10 mg, Витамин E (РРР алфа токоферол 3a700) 7,13 mg, Витамин
B1 (Тиамин хидрохлорид 3a820) 1,1 mcg, Витамин B2 (Рибофлавин 3a825i) 1,1 mcg, Витамин B6
(Пиридоксин хидрохлорид 3a831) 1,1 mcg, Витамин B12 (Кобаламин3a) 0,9 mcg.
Макро-елементи:
Натриум (Натриум хлорид 11,4,1) 57 mg, Магнезиум (Магнезиум оксид 11,2,1) 51 mg, Калиум
(Калиум хлорид 11,5,1) 28,5 mg.
Микро-елементи:
Бакар (Бакар сулфат пентахидрат 3b405) 42,75 mg, Цинк (Цинк оксид 3b603) 28,49 mg, Манган
(Манган сулфат монохидрат 3b503) 19,34 mg, Железо (Железо II сулфат, монохидрат 3b103) 18,99
mg, Јод (Обложен грануларен јодат на калциум, анхидрат 3b203) Е2 17,10 mg, Кобалт (Обложен
грануларен кобалт (II) карбонат 3b304) 0,72 mg, Селен (Обложен грануларен натриум селенит
3b802) 119 mcg.
Амино киселини:
Лизин (L-Лизин 3c324) 35,65 mg, Метионин (L- Метионин 3c301) 30,63 mg, Аргинин (3c362) 52,50
mg, Орнитин (3c362) 23,75 mg
Масни киселини:
Ланолеинска киселина 7,13 mg
Природни производи – ботанички дефинирани:
Естракт од Жен Шен (Ginseng extract CoE 318) 8,31 mg
Останати состојки:
Декстроза, МСС, Клиноптилолит, Скроб, Магнезиум стеарат.
Упатство за примена: Кучиња (<1 година) – 1 таблета до 5 kg телесна маса дневно, 2 таблети над 5 kg телесна маса дневно или по совет на ветеринар.

Чувајте на ладно, суво место, подалеку од директна изложеност на сончева светлина. Чувајте
подалеку од дофат на деца.

HappyPet за возрасни кучиња:

Пакување од 60 обложени таблети содржи:
Витамини: Витамин B3 (Нијацин 3a314) 31,50 mg, Витамин B5 (Ca-D-пантотенат 3a841) 26,25 mg, Витамин A (Ретинил ацетат 3a672a) 15.750 IU, Витамин D3 (Холекалциферол 3a671) 7.875 IU, Витамин C (L-Аскорбинска киселина 3a300) 15,59 mg, Витамин E (РРР алфа токоферол 3a700) 15,75 mg, Витамин B1 (Тиамин хидрохлорид 3a820) 2,4 mcg, Витамин B2 (Рибофлавин 3a825i) 2,4 mcg, Витамин B6 (Пиридоксин хидрохлорид 3a831) 2,4 mcg, Витамин B12 (Кобаламин3a) 1,92 mcg.

Макро-елементи: Натриум (Натриум хлорид 11,4,1) 126 mg, Магнезиум (Магнезиум оксид 11,2,1) 113 mg, Калиум (Калиум хлорид 11,5,1) 63 mg.

Микроелементи: Бакар (Бакар сулфат пентахидрат 3b405) 94,50 mg, Цинк (Цинк оксид 3b603) 62,98 mg, Манган (Манган сулфат монохидрат 3b503) 42,75 mg, Железо (Железо II сулфат, монохидрат 3b103) 41,97 mg, Јод (Обложен грануларен јодат на калциум, анхидрат 3b203) Е2 37,80 mg, Кобалт (Обложен грануларен кобалт (II) карбонат 3b304) 1,57 mg, Селен (Обложен грануларен натриум селенит 3b802) 262 mcg.

Амино киселиниЛизин (L-Лизин 3c324) 78,79 mg, Метионин (L- Метионин 3c301) 67,70 mg, Аргинин (3c362) 52,50 mg, Орнитин (3c362) 47,25 mg

Масни киселиниЛанолеинска киселина 15,75 mg

Приридни производи – ботанички дефинираниЕстракт од Жен Шен (Ginseng extract CoE 318) 36,75 mg

Останати состојки: Декстроза, МСС, Клиноптилолит, Скроб, Магнезиум стеарат, Арома

Упатство за примена: Возрасни кучиња (> 1 година) – 1 таблета на 10 kg телесна маса дневно.
Чувајте на ладно, суво место, подалеку од директна изложеност на сончева светлина. Чувајте подалеку од дофат на деца.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.