Fertilvet Boost
Fertilvet Boost
Fertilvet Boost

FertilVet Boost за кучиња 60 капсули

(0 оценки и коментари)

1,120 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дополнителна храна за возрасни машки кучиња, која помага да се
зголеми бројот на сперматозоиди, нивната подвижност и плодноста
кај мажите. Мешавина од природни супстанци кои го зголемуваат
либидото и ја подобруваат плодноста (Tribulus terrestris, Црна мака), ја
зголемуваат подвижноста на спермата (Л-карнитин), го подобрува
квалитетот на семето и нивото на репродуктивните хормони (омега-3
масни киселини), со цинк (есенцијален минерал за развој на сперма),
фолна киселина (помага да се создаде ДНК во спермата), селен и
витамин Е (го намалуваат оштетувањето на слободните радикали и ја
подобруваат подвижноста на спермата).

Пакување: 60 капсули

Состав (секоја капсула поединечно содржи):

125 mg корен Црна Мака (Black Maca root)
85 mg Tribulus terrestris
65 mg Л-карнитин
50 mg Омега 3-масни киселини (DHAgold®)
25 mg Цинк оксид
17,5 mg Витамин E
5 mg β-каротен
1 mg Фолна киселина
100 μg Селен
Помошни супстанција: лактоза, силициум диоксид, магнезиум
стеарат, сушен јагнешки дроб 2%.

Упатство за консумирање: * 1-2 капсули дневно за мажјак до 15 kg
TM. 2-3 капсули за мажјак со 15 до 40 kg TM.
3-4 капсули за мажјак со повеќе од 40 kg TM.
Капсулата ставете ја на коренот од јазикот со цел да се проголта
целата или пак отворете ја капсулата и содржината помешајте ја со
храна.

Да се чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева
светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за животни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “FertilVet Boost за кучиња 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.