Cardio Small Breeds 60 капсули

620 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток за храна наменет за кучиња од мали раси како подршка за нормално функционирање на
кардиоваскуларниот систем.

Пакување60 таблети

Состав:
Лкарнитин тартрат (including L-carnitine) 50 мг
Л-карнитин е аминокиселина која организмот ја користи за претварање на мастите во енергија. Срцеви заболувања, посебно дилатативна кардиомиопатија на куче, се главна индикација за суплементација на Л-карнитинот.

Таурин 5мг
Таурин е аминокиселина која е неопходна за здравјето на срцето.

Магнезиум 35 мг
Магнесиумот е важен минерал за кучиња со хронична срцева инсуфициенција. Недостаток на магнезиум може да ги влоши потенцијалите несакани ефекти на срцевите лекови и може да предивика други проблеми како што се мускулната слабост и срцевите апитмии.

Витамин Е 17 мг
Витаминот Е како антиоксиданс помага да се неутрализираат слободните радикали и со тоа го смалува разорувањето предизвикано од слободни радикали. Студиите покажале дека кучиња со дилатативна кардиомиопатија и митрална болест имаат дисбаланс помеѓу производство на слободни радикали и количината на антиоксидантна заштита. Поради тоа е препорачливо храната за кучиња со срцеви заболувања да биде обогатена со антиоксиданти.

Коензим Q10 1мг
Коензим Q10 е есенцијална компонента на митохондриите, кои се делови на клетката кои произведуваат енергија од кислородот. Затоа, коензим Q10 е посебно важен за функционирање на органи со голема побарувачка на кислород, вклучувајќи ги срцето и мозокот.

Дозирање1 таблета 2 пати дневно на 5 кг ТМ. Или по совет со ветеринар.

Упатство за употребаТаблетите да се ставаат директно на коренот на јазикот или да се отвори капсулата и содржината да се помеша во мало количество храна. Водата треба да биде достапна во секое време во слободни количини.

Да се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.