Calcivit, 50 ml

(0 оценки и коментари)

400 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Калциумот и витамините А, Д3 и Е се користат кај бремени животни, за време на периодите на лактација и кај младите индивидуи за да се обезбеди соодветен раст и развој. Употребата на овој препарат кај кученца и мачиња го спречува создавањето на коскени деформитети и неправилни заби. Се препорачува да се користи во бременост, особено во втората половина од бременоста во фаза на интензивен раст на плодот, што, исто така, обезбедува зачувување на здравјето и кондицијата на бремените животни.

Квалитативен и квантитативен состав:
1 мл минерален витамински додаток во исхраната на кучиња и мачки содржи:
Калциум глуконат 112,5 mg ; Витамин А 750 IU ; Витамин D3 50 IU; Витамин Е 1 мг ; Ексципиенти до 1 mL.

Availability: instock
Бренд:Univigo
Сподели:

Доза и начин на употреба:
Протресете го пред употреба.
Нанесувајте 1 ml (16 капки) орален раствор на 10 кг телесна тежина,
директно во устата или со додавање во храната.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Calcivit, 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.