Додаток во исхрана кој се применува кај кучиња од големи раси

Arthromax Large Breeds за кучиња

1,560 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхрана кој се применува кај кучиња од големи раси со пореметена функција во зглобовите и ‘рскавиците, кој ги храни и одржува зглобните ‘рскавици, како би се сочувала подвижноста на кучињата. Се користи кај млади животни со проблеми во растот и кај стари животни со остеоартритис.

Нема на залиха

Пакување: 100 таблети

Состав:

Глукозамин хидрохлорид 500 мг
Глукозаминот ја стимулира синтезата на гликозаминогликан (GAG)која е градлива материја на матрицата на ‘рскавицата.

Хондроитин сулфат 150 мг
Хондроитинот и хијалуронска киселина ја задржуваат водата во зглобните ‘рскавици, што ја прави
флексибилна и отпорна на повреди и оптеретувања.

MSM (Метилсулфонилметан) 20мг
MSM е органско соединение на сулфур (сулфурот е потребен за формирање на врзно ткиво). MSM делува како анелгетик така што го смалува нервниот имплус кои пренесува болка. Научните истражувања покажале дека има подобрување во симптомите како болка, воспаление и отекување кај пациенти кои користат MSM во комбинација со глукозамин.

Хијалуронска киселина 20 мг

Манган сулфат 7 мг
Манган е неопходен за синтеза на GAG и колаген, овозможува вкрстено врзување на колагенските влакна.

Додатоци: Минерали

ДозирањеКучиња: 1 таблета на 20 кг ТМ дневно или по совет со ветеринар.

Упатство за употреба: За орална употреба. ARTHROMAX small breeds може да ја давате цела таблета или пак да ја издробите и измешате во храна.

Да се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.