Arthro Collagen за кучиња и мачки 30 кеси

1,260 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхрана припремен како напредна заштита за кучиња и мачки со пореметување во функцијата на зглобовите и рскавиците. ARTHRO COLLAGEN ја храни и помага да се одржи здрава рскавицата на зглобовите, со што се одржува движењето. Се користи кај млади животни со проблеми во растот и возрасни животни со остеоартритис.

Пакување: 30 кесички по 3 г

Состав (по кесичка):

Collagen тип 1 (хидролизиран) 2,5 г
Колагенот е главна структурна градежна компонента на здравите зглобови, коски и мускули.

Glucosamine hydrochloride 500 мг
Глукозаминот ја стимулира синтезата на гликозаминогликанот (ГАГ), кој е градежна материја на матриксот на рскавицата.

Hyaluronic acid 7 мг
Хијалуронската киселина ја задржува водата во зглобната рскавица, што ја прави пофлексибилна и поотпорна на повреди и оптеретување.

Дозирање: 1 кесичка на 20 кг TM. Се дава преку храна или вода. Препорачливо е ArthroCollagen да се дава три (3) месеци во континуитет или по совет со ветеринар.

Упатство за употреба:
ARTHRO COLLAGEN да се помеша со храна или раствори во вода и да се даде на миленикот да ја
испие.

ARTHRO COLLAGEN растворен во вода и аплициран со помош на шприц.

Да се чува на температура до 25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба кај животни.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.