anima strath
anima strath sirup

Anima Strath

(0 оценки и коментари)

1,128 ден2,623 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

АНИМА СТРАТ
Додаток во исхраната за сите видови животни.
Без вештачки произведени адитиви, 100% природно.

Состав:
Плазмолизиран растителен квасец, екстракт од слад, сок од портокал, природен мед.

Во изминатите години, научните истражувања доведоа до заклучок дека клетката на квасците содржи значајна количина и неверојатна комбинација на битни состојки: Протеини, масти, јаглехидрати, витамини, минерали, елементи во трагови, аминокиселини и ензими. Со специјален производствен процес, клетките на квасците ( Saccharomyces cerevisiae) се комбинираат со билки и се доведуваат во течна состојба преку ферментација (плазмолиза). На овој начин, сите состојки од клетката на квасецот се ослободуваат на природен начин, па сите витални состојки можат целосно да бидат апсорбирани од организмот.

Анима Страт е направен ексклузивно од природни сирови материјали, произведени во уникатен биолошки процес. Внимателно е избегнато загревањето за да се зачуваат вредните и деликатни био-хемиски состојки како што се витамините , ензимите итн.

Позитивниот ефект на Анима Страт е докажан и потврден преку опсежно научно истражување спроведено во Швајцарскиот универзитетски истражувачки институт, како и во странство.

 

Анима Страт:
– Ја зголемува отпорноста на организмот и ја подобрува виталноста
– Го подобрува апетитот за време на рековалесценцијата (опоравувањето после болест)
– Го подобрува растот
– Помага во формирањето на здраво и сјајно крзно.

Анима Страт е погоден додаток во исхраната за сите видови животни: птици, несилки, зајаци, мачки, кучиња, свињи, телиња, крави, коњи итн.
Препорачано дозирање :
Без разлика дали станува збор за тревопасни животни, сештојади или месојади, 100% природниот и растителен додаток Анима-Страт ќе му помогне на Вашето домашно милениче да ужива во животот полн со виталност. ( Во случај на напор, опоравување,бременост и
лактација дозата може да се зголеми )
Дневно дозирање:
– до 15 kg – ½ чајно лажиче Anima-Strath сируп (2.5мл)/гранули или 1 Anima-Strath таблета
– 15-35 kg – 1 чајно лажиче Anima-Strath сируп (5мл)/гранули или 2 Anima-Strath таблети
– 35-50 kg – 2 чајни лажички Anima-Strath сируп (10-20мл)/гранули или 4 Anima-Strath таблети
Начин на давање: Чист или додаден во храната.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Anima Strath”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.