ЈТ Gastro Pharma – 60 таблети

1,150 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблетите се одлична поддршка за желудникот на вашето домашно милениче, кој има проблеми со прекумерното лачење на стомачна киселина.

  • Реставрација на мукозната мембрана на гастроинтестиналниот тракт
  • Чир на мукозната мембрана на желудникот или дуоденумот (стрес)
  • Аналгетско и антиинфламаторно дејство
  • Корисен ефект врз варењето

Таблетите Гастро Фарма се одлична поддршка за стомакот на вашето домашно милениче, кое има проблеми со прекумерното лачење на стомачна киселина. Тие помагаат во обновувањето на слузокожата на гастроинтестиналниот тракт и ги ублажуваат последиците од можните чиреви на желудникот и дуоденалната слузница, кои исто така се предизвикани од стрес. Со своите состојки, рен делува како противболно, антиинфламаторно и благотворно делува на варењето. Производот е исто така погоден за употреба при третман со нестероидни антиинфламаторни лекови (НСАИЛ) и хемотерапевтски агенси.

Состојките во производот имаат многу корисни ефекти врз телото:

Камилица: аналгетик, спазмолитик, антисептик, антибактериски, спречува надуеност, влијае на секрецијата на жолчката, ја намалува треската
Алое вера: корисен ефект врз дигестивниот систем (регенерација и антиинфламаторно)
Тасев биле: антиинфламаторно, антибактериско, антивирусно, хепатопротективно и секрето
Глицин: ја подобрува апсорпцијата на лекот
Јаболков оцет во прав: корисен ефект врз варењето

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.