JT Derm Pharma – 60 tablets

1,370 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Помага во клеточниот механизам и клеточната диференцијација.

 • Есенцијални за здрава кожа и здрав мускулен систем.
 • При опаѓање на крзното и влакната, намален сјај, променети и ослабени перничиња, кршливи нокти (помага при крвни паразитарни заболувања како лајшманијата). Го овозможува ­­регенерирањето на влакната и дермисот при промени на кожата предизвикани од дерматитис, атопија и алопеција.
 • Омега 6 киселините имаат важна улога при заздравувањето и формирањето на клеточните мембрани, во формирањето на хормоните, ги регулираат простагландините, имуниот систем и ја регенерираат ретината. Ја подобруваат кардиоваскулаторната функција, го спречуваат формирањето на крвни згрутчувања и го намалувааt крвниот притисок.
 • Исто така помагаат во антиинфламаторните процеси на дермисот и оштетените мукозни мембрани, заштитувајќи ги при оздравувањето, како и при остеоартритични процеси.
 • Омега 9 масните киселини ја регулираат абсорпцијата на Омега 6 киселините и го подобруваат искористувањето на Омега 3 киселините.
 • Омега 3 и 9 киселините имаат важна улога при опоравувањето на гастроинтестиналниот тракт.

Нема на залиха

СОСТАВ

Секоја 0.4 г капсула содржи: Органска киселина 2.3%, Линолеинска киселина 37.0%, Омега 3 масни киселини 2.7%, Омега 6 масни киселини 43.1%, Омега 9 масни киселини 4.7%.

Адитиви по капсула: Масло од вечерна јаглика, витамин А 280 UI, цинк 0,3 мг, биотин 10 мг, калциум пантонтенат 2 мг.

КАРАКТЕРИСТИКИ

Комбинација на сатурирани масни киселини со есенцијални агенси, кои делуваат на активирањето на метаболизмот на кожата и влакната.

Недостатокот на оваа комбинација се карактеризира со сува кожа и првут, заматен слој, опаѓање на влакната и тенденција кон заболувања на кожата.

ДОЗИРАЊЕ И АДМИНИСТРАЦИЈА

 • Да се администрира орално.
 • Препорака за дневно хранење на животните:
 • Директно во устата или измешано со храна. За време на првите две недели, администрирајте по една капсула дневно на 10 кг телесна тежина.
 • Мачките треба да примат една капсула дневно.
 • По првите две недели, администрирајте 3 пати неделно, една капсула за мачките и 1 капсула на 10 кг телесна тежина за кучињата.
 • Поради високите дози на витамин А и цинк максималната дневна доза е: 1 капсула дневно за мачки и 1 капсула на 10 кг телесна тежина за кучиња.
 • Животните мора да имаат постојан пристап до вода.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.