VetIQ Healthy Treats Calming For Puppies 50g

250 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Марк и Чапел се специјалисти за нега на домашни миленици кои го произведуваат опсегот на активни здравствени решенија VetIQ за мачки, кучиња и мали животни.

Изграден на истражување и развој на благосостојбата на животните, понудата на производи опфаќа широк спектар на природно базирани решенија за здравствена заштита, формулирани како одговор на побарувачката на потрошувачите и водени од филозофијата на превенција наместо лек.

VetIQ Здравите смирувачки третмани за кученца содржат уникатна мешавина од маточина, камилица и аминокиселина Л-триптофан за природно смирување и смирување на вашето домашно милениче и може да помогне во анксиозноста од одвојување, фобија од бучава и хиперактивност.

Не само што смируваат смирувачките задоволства, тие се и совршено лекување пред спиење кое не содржи вештачки навреди.

 

Availability: instock
Бренд:VetIQ
Сподели:

Погоден за кученца од 4 недели возраст

Кученца (до 2.5кг): 2 колачиња дневно;
Кученца (до 5кг): 4 колачиња дневно;
Кученца (до и над 10кг): 7 колачиња дневно.
Да се чуваат на суво место. Да не се изложуваат на директна сончева светлина. Да се затворат
после употреба. По отворањето да се искористат во рок од 4 недели. Не се за човечка
употреба.

Состав:

Пченично брашно, масло од маслена репка, пченкарен скроб, хидролизиран пилешки
протеин, природна арома, Л-триптофан, натриум хлорид, глицерин, аскорбил палмитат,
екстракт од камилица, екстракт од рузмарин, маточина, витамин Е, витамин А, витамин Д 3.

Аналитички компоненти:

Сирови протеини 11.73%, сирови масти 27.83%, сиров пепел
3.13%, сирови влакна 1.07%, влажност 6.8%.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.