Стипса Artero Styptic Powder

1,200 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Стипсата Artero Styptic Powder овозможува брзо засирување на крвта при површински гребнатинки на кожата или пак при погрешно кастрење на ноктот. Оваа X-top стиптична пудра е наменета за употреба кај мачки и кучиња.

Совршено решение за згрутчување на крварењето и брз престанок на крварењето при мали исеченици кои можат да настанат при средување на ноктите или сосема површни гребнатинки во природа или домашни услови.

Количина : 15 g/0,5 oz
Содржи железен субсулфат 10-хидрат

Како да се користи Artero’s X-top Styptic Powder:
Идентификувајте ја повредената површина, исчистете ја крвта и нанесете еден прстофат пудра, притискајте неколку секунди на местото.

Доколку повредата е подлабока или пак крварењето не запре после 4 минути правилна апликација на стипсата, упатете се веднаш до најблиската ветеринарна амбуланта за санирање на повредата.
Купете со доверба: 100% Artero.
Artero е шпанска компанија основана во 1909 година посветена на грижата за кучиња и мачки.

Availability: outofstock
Бренд:Artero
Сподели:

Нема на залиха

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.