Протеин Плус Protéine + Biogance Shampooings 15ml

50 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Шампонот Протеин + е специјално формулиран со природни и органски екстракти од пченица.

Специјално формулиран со природни и органски екстракти и тројно дејство: чистење, антистатик и расплеткување.

PH неутрален, богат со навлажнувачки и хранливи својства. Ви овозможува нежно чистење додека ја обвиткувате и храните косата длабински.
Овој дневен шампон е совршен за сите видови палта, но и за кученца и мачки.

Погоден за сите раси и возрасти на кучиња.

НЕГОВИ ДЕЈСТВА
Чисти нежно, хидрира и го освежува палтото

Ги навлажнува површинските слоеви на кожата

Составен од 98% состојки од органско и природно потекло, без фталати, без парабен, без феноксиетанол и животинско масло.

Сите производи BIOGANCE се направени во Anjou, во Pays de la Loire во Франција.

СОВЕТИ ЗА УПОТРЕБА
Протресете го производот пред употреба. Нанесете го шампонот на палтото на вашето кученце, масирајте и исплакнете. Повторете ја операцијата, оставете да делува 2 минути, па повторно исплакнете темелно. На крајот, употребете специјална крпа која не го заплеткува крзното и нема потреба од триење при сушењето.
Наша препорака за крпа : антибактериска и високоапсорпционата А418 на Артеро која ќе ја пронајдете на нашиот Веб Шоп.

Погоден за кученца над 3 месеци. Избегнувајте контакт со очите на вашето кученце. Само за надворешна употреба.

Biogance е француски бренд на производи за хигиена и нега инспирирани од природата и формулирани од органски активни состојки и состојки од природно потекло за најголема почит на вашите придружници. Повеќе од само производ за нега, шампонот Biogance има за цел да му го даде најдоброто на вашето куче.

Производите на Biogance не се тестираат на животни.

Availability: outofstock
Бренд:BioGance
Сподели:

Нема на залиха

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.