Лепак за уши за кучиња

1,690 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Кога го негувате и натпреварувате вашето куче на изложби, целосно разбираме дека сакате да создадете стил кој одговара на изгледот и стандардите на расата. Понекогаш, сакате да направите корекција на некои од постоечките функции. Едно од нив може да бидат ушите. Некои уши треба да стојат исправени, но можат да се наведнат, други мора да имаат бразда, но можеби не. За да ја постигнете саканата положба на увото, Artero го разви совршениот производ! Многу ефикасен лепак што брзо се суши, кој ви помага да ги поправите и насочите ушите на вашето кученце да останат во положбата што ја сакате, без разлика дали е врвот или целата ушна школка. Внимателно тестираната формула, ова специјализирано лепило за убавина нема да ја иритира или оштети кожата на вашето сакано кученце. Идеален е за изложбени кучиња, но може да се користи и доколку сте сопственик на куче и сакате да ги направите ушите на вашето саканко да бидат уште поубави. Адиос до летечките уши!

Упатство за употреба:

Прво, проверете дали пределот на увото е чист, сув и дека косата таму не е премногу долга. Потоа нанесете го специјалниот лепак, ставете го увото во положбата што ја сакате и притиснете го на место. Оставете да се исуши. Можете да го оставите лепилото околу 3 дена (не повеќе). Повторете ја оваа постапка неколку пати додека не го постигнете посакуваниот резултат.

Не заборавајте прво да направите тест за алергија 24 часа пред употреба.

Не е погоден за возрасни кучиња; може да се користи само кај кученца каде што ушната ‘рскавица сè уште не е целосно формирана.

Водоотпорен, но ние силно препорачуваме да го одржувате увото суво за да избегнете иритација.

Купете со доверба: 100% Artero.
Artero е шпанска компанија основана во 1909 година посветена на грижата за кучиња и мачки.

Availability: instock
Бренд:Artero
Сподели:

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.