VetIQ Healthy Treats Skin & Coat

260 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Марк и Чапел се специјалисти за нега на домашни миленици кои го произведуваат опсегот на активни здравствени решенија VetIQ за мачки, кучиња и мали животни.

Healthy Treats Skin & Coat Помага за сува кожа и помага да се намали прекумерното осипување, а исто така промовира здрава кожа и палто. Содржи омега 3 и 6, витамини, цинк и биотин за здрав и среќен миленик.

Availability: instock
Бренд:VetIQ
Сподели:

Состав:

Пченично брашно, масло од маслена репка, пченкарен скроб, хидролизиран протеин
од лосос, хидролизиран пилешки протеин, природна арома, сол, глицерин, аскорбил палмитат,
цинк сулфат монохидрат, екстракт од масло од рузмарин, витамин Е, биотин, витамин А,
витамин Д 3 .

Аналитички компоненти:

Сирови протеини 12.3%, сирови влакна 1.5%, сирови масти
26.5%, сиров пепел 3.3%, влажност 8.5%.
Препорака за хранење (да се служат меѓу оброци како колачиња за кучињата од четири
неделна возраст)

Кучиња (до 5кг): 2 колачиња дневно;
Кучиња (до 10кг): 3 колачиња дневно;
Кучиња (до и над 20кг): 4 колачиња дневно.
Да се чуваат на суво место. Да не се изложуваат на директна сончева светлина. Да се затворат
после употреба. По отворањето да се искористат во рок од 4 недели. Не е за човечка употреба.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.