Exclusion Tuna Adult
Exclusion Tuna Adult

Exclusion Tuna Adult – храна за возрасни мачки

(0 оценки и коментари)

90 ден968 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Комплетна храна формулирана со еден извор на животински протеини, за возрасни мачки над 1 година.

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:Exclusion
Сподели:

Состав:туна (95%), грашок, ориз, пулпа од сушена цикорија, масло од лосос, фрукто-олигосахариди, лушпи и семиња од псилиум,
манан-олигосахариди,калинка дехидрирана, дехидрирана боровинка (0,03%), капина дехидрирана, црвена малина дехидрирана.

Аналитички состојки:сурови протеини 9%, сурови масти 5,5%, суров пепел 2%, сурови влакна 0,8%, влага 82%.
Адитиви по кг: нутритивни адитиви:Вит. А 3.370 U.I., Вит. D3 133 U.I., Вит. Е 108 mg, Вит. C 34 mg, бакар хелат на амино киселини хидрат
(бакар 0,5 mg), цинк хелат од аминокиселини хидрат (цинк 6,5 mg), манган хелат на амино киселини хидрат (манган 0,5 mg),
селенизиран квасец Saccharomyces cerevisiae NCYCR397, инактивиран (селен 0,03 mg), железен хелат на амино киселини хидрат
(железо 3,5 mg), калиум јодид (јод 0,3 mg), таурин 300 mg,DL-метионин 33 mg.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Exclusion Tuna Adult – храна за возрасни мачки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.