Spectrum Dog Food Puppy 32

(0 оценки и коментари)

290 ден3,150 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Специјално формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна, која ги задоволува барањата на кученцата (возрасна тежина 10кг+) на возраст од 2 – 14месеци. Формулата е засилена со карнитин, за да ја осигура соодветната мускулна маса при растот.

 

Бренд:Spectrum
Сподели:
Исчисти

Состав: Дехидриран пилешки протеин, кафеав ориз, пилешки масти, пченка,  дехидрирано јагнешко месо,  сушен антарктички крил (4%), пченица, хидролизиран пилешки џигер, сурутка во прав, сол, брашно од рогач, L-carnitin, пивски квасец, олигосахариди, рузмарин, куркума, овошја.

Протеини 32%, Масти 16%, Влакна 3.5%.

Вит.А 18000 IU/kg

Вит.Д3 1500 IU/kg, Вит.Е 150mg/kg, Вит. Ц 200mg/kg, Железо 150 mg/kg, Јод  1.5 mg/kg, Бакар 15 mg/kg, Манган 70 mg/kg, Цинк 180 mg/kg.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Spectrum Dog Food Puppy 32”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *