Spectrum Adult Dog Sensitive 27

(0 оценки и коментари)

290 ден3,150 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Специјално формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна, специјално формулирана за да ги задоволи нутритивните потреби на возрасни кучиња од мали раси, со адултна тежина <10 кг.

Бренд:Spectrum
Сподели:
Исчисти

Состав: Дехидрирани рибини протеини, кафеав ориз, пилешки масти, пченка, хидролизирани влакна од шеќерна репка, пченица, пилешки масти, сушен антарктички крил (4%), хидролизирани пилешки џигери, сурутка во прав, сол, брашно од рогач, пивски квасец, алое вера,  ксило -олигосахариди, рузмарин, куркума, овошја.

Протеини 27%, Масти 14%, Влакна 5.5%.

Вит.А 18000 IU/kg

Вит.Д3 1500 IU/kg, Вит.Е 150mg/kg, Вит. Ц 200mg/kg, Железо 150 mg/kg, Јод  1.5 mg/kg, Бакар 15 mg/kg, Манган 70 mg/kg, Цинк 180 mg/kg, Антиоксиданти

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Spectrum Adult Dog Sensitive 27”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *