Spectrum Adult Dog Peptigest 26 3kg

(0 оценки и коментари)

900 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Специјално формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна, специјално формулирана за возрасни кучиња со дигестивна сензитивност. Храната ја зголемува биорасположливоста на есенцијални масни киселини. Оваа безглутенска формула ја поддржува регенерацијата на интестиналната мукоза и го стимулира локалниот имун систем.

Бренд:Spectrum
Сподели:

Состав: Дехидриран пилешки протеин, кафеав ориз, пилешки масти, пченка,  сушен антарктички крил (4%), пченица, хидролизиран пилешки џигер, сурутка во прав, сол, брашно од рогач, пивски квасец, олигосахариди, рузмарин, куркума, овошја.

Протеини 26%, Масти 16%, Влакна 4.5%.

Вит.А 18000 IU/kg

Вит.Д3 1500 IU/kg, Вит.Е 150mg/kg, Вит. Ц 200mg/kg, Железо 150 mg/kg, Јод  1.5 mg/kg, Бакар 15 mg/kg, Манган 70 mg/kg, Цинк 180 mg/kg, Антиоксиданти

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Spectrum Adult Dog Peptigest 26 3kg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *